Yeni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Yeni'den

ÖZGÜR ÇEVİK

sevgi sihirbazı
    sevgi sihirbazı
    Admin
    Admin

Kadın
    Ruhsal Durumum: : ÖZGÜR ÇEVİK Keyifliqs5
    Durumum: : ÖZGÜR ÇEVİK Mesgulrc6
    Katılımı : :
    ÖZGÜR ÇEVİK Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ÖZGÜR ÇEVİK Right_bar_bleue

Takımı : ÖZGÜR ÇEVİK Besiktas

ÖZGÜR ÇEVİK Empty ÖZGÜR ÇEVİK

Mesaj tarafından sevgi sihirbazı Paz Tem. 20, 2008 6:46 pm

ÖZGÜR ÇEVİK Ozgur%20cevik%20145

Esin Görür- Öncelikle Pal FM' e hoş geldin Özgür ve tabii ki ilk solo albümün hayırlı olsun! Keyfin nasıl?

Özgür Çevik- Çok iyiyim, çok teşekkür ederim. Burada olmak gerçekten güzel.

E- Gelelim albümüne. Senin tabirinle ışıklardan bahsetmemişsin bu albümde. Neden karanlığa bu hayranlık?

Ö- Geride bıraktığım 4 sene boyunca ne yaşadıysam onu anlattım. Evet karanlık ama bu devamının da böyle olacağını anlatmasın. Sadece şu dönemde böyle bir albüm yapabilirdim.

E- Belirtmeden geçmemeli okuduğum en güzel teşekkürlerden biri albümündeki... Peki albümde "Fikret Kızılok"un eseri dışında hep senin çalışmalarını görüyoruz. Neden sadece kendi parçalarını seslendirmek istedin? Başka isimlerden parça almak, daha garanti olmaz mıydı?

Ö- Teşekkür ederim. Evet piyasa açısından öyle yapmam daha uygun olabilirdi belki ama bana uygun olmazdı. Kendi parçalarımı söylemenin daha doğru olacağını düşündüm. Daha samimi, bana dair bir albüm oldu…

E- Artık yaz aylarını yaşıyor olmamıza rağmen, bir çok isim slov albümle bizlerle buluştu. Bu isimlerden biri de sensin... Neden albümde bir parça bile yüksek tempoya sahip değil?

Ö- Evet çok fazla yüksek tempolu parçam yok albümde. Bu dediğim gibi geride bıraktığım dört senede hissettiklerim bunlar, bir yaşanmışlık söz konusu… Böyle hissettiğim için, sonuç “Düş-ün-ce”…

E- Aslında depresif ve kaotik bir sound hakim albüme. Tahmin ettiğim ve beklediğimden farklı... Peki şimdiye kadar aldığın eleştiriler daha çok hangi yönde?

Ö- Albüme gelen tepkiler çok güzel. Satışlarda, gelen eleştirilerde genellikle olumlu. Sadece benden daha popüler bir albüm bekleyenler varmış. Çok sert bulanlar oldu albümü ama ben sonradan dışarıdan dinlediğimde çok sert bulmadım! Bu beklenti de sanırım dizi sebebiyle oluştu. Popüler çalışmalar arasında yer alınca, popüler bir albüm beklediler sanırım.

E- Klibini artık ekranlarda görmek mümkün, nasıl bir çalışma oldu?

Ö- Klibimi Mete Özgencil çekti. Buradan kendisine de teşekkürlerimi iletmeliyim. Bence parçayı tamamıyla yukarıya taşıdı. Klip olmasaydı belki de parça bu kadar etkili olmayabilirdi. (Bu nokta, kendisine katılmadığım noktalardan biri, ki “Düşüşüm” isimli şarkı bana kalırsa albümdeki en güçlü çalışmalardan biri! Yine de klip harika, izlemeden geçmeyin!)

E- İkinci klip için erken ama yine de neler söyleyebiliriz? Kesinleşen bir şeyler var mı?

Ö- Aklımızda hiçbir şey yok şimdilik. Gelen tepkiler doğrultusunda karar vermeyi umuyoruz. Yani bunun için kesin ve net bir şey söylemek mümkün değil. (Yine de kesin olmamakla beraber benden bi tüyo, bu gün aldığı duyumlar sonrasında, “Aşk Demledim” isimli çalışması üzerine düşünmeye başlamış olabilir =))

E- Oyunculukta en azından benim tahmin ettiğimden çok daha başarılıydın. Harika bir ekip ve harika bir projeyle oyunculuğa adım attın. Sonrasında da “Romantika” isimli müzikalde başroldeki isimlerden biri oldun. Hak ettiğin gibi sana olan sevgi ve ilgi arttı. Devam projeler ne zaman? Yoksa şimdi bir süre müzikal çalışmalarla mı bizlerlesin?

Ö- Devam projeleri olacak ama bu yaz aylarını konserler verip dinleyenlerimle buluşmak istiyorum. “Gece Sesleri” (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) isimli dizi gündemde. Yeni dönemde onunla tekrar ekranlarda olacağım. Dizi sırasında konserlerimi devam ettirmek çok da zor olmayacaktır zaten.

E- “ Ya müzikal başarım, oyunculuktaki başarımı geçemezse” diye bir kaygı taşıdın mı?

Ö- Taşımaz mıyım, tabii ki taşıdım. 3 sene boyunca dizide rol alıp beğenildikten sonra, çok normal müzisyenliğin geri planda kalması. Zaten hala “Yabancı Damat’tan ilk solo albüm” diye bahsediyorlar benden. Çok normal…

E- Çok aktif ve çalışmalarının çok yakından takip edip, destekleyen bir fan siten var (www.ozgurcevikfan.com / www.ozgurcevikforum.com ). Onlar seninle iletişim kurabiliyorlar mı?

Ö- Teşekkürlerimi iletmeliyim ki, beni müzikal olsun, dizi olsun, konserler olsun, hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Onları sıradan bir fan club olarak görmüyorum. Her zaman desteklerini hissettiriyorlar bana… (Bu bölümü deşifre etmem mümkün değil, güzel sürprizimizi kaydımızdan dinlemeniz gerekli)

E- Bu büyük sevginin nedeni ne, görsellik bunun ne kadarlık bir kısmını kaplıyor sence?

Ö- Popüler bir işle uğraşıyorum. Görselliği geri plana atmak mümkün değil…

E- Fan sitende okuduğum kadarıyla özel hayatına çok saygı duyuyorlar nasıl korunuyor bu denge?

Ö- İşte tam olarak bundan bahsediyordum az önce. Onları sıradan bir fan değil. Beni hem çok sevip, hem de çok saygı duyuyorlar. Bu anlamda nerede duracaklarını biliyorlar. Sevdikleri birinin, ilişkisinin olup olmadığını merak etmeleri çok normal…

E- Okuduğum röportajında çok iddialı yorumlarda bulunmamışsın. Alışkın olmadığımız bu tavırda ne kadar ısrarcısın? Neden?

Ö- Ben buyum. Yapabileceğimin en iyisini yaptım. Bu albüm sonrasında telaffuz edeceğim her söz manasız…

E- Neden 3. albüm sonrasında tarzının oturacağını düşünüyorsun? Nedir 3'ün alameti? =)

Ö- Rakamsal bir manası yok 3’ün. Sadece 3. albüm hazırlıkları benim için zor gerçekleşecek diye düşünüyorum. (“İkinci albümün nerdeyse tüm çalışmaları hazır olduğu için” diye eklemeliyim sanırım!)

E- Konserlerden bahsedelim. Kesinleşen tarihler var mı? Gelen maillerin bir çoğu bu soruyu içeriyor...

Ö- Kesinleşen konser tarihleri yok maalesef. Ama bu yaz konserler vererek geçirmek istiyorum. Sahil kentleri dolaşacağız. Sitem hazırlık aşamasında. Sitem açıldığında güncel haberlerime oradan ulaşmak mümkün olacak. (www.ozgurcevik.com / www.orgurcevik.net)

E- Gelen dinleyici maillerinde hep farklı parçalara istek gelmiş bu da albümün her parçasının ayrı ayrı beğenildiğini gösteriyor. Ama merak ediyorum senin için farklı bir yeri olan, özel bir parça var mı?

Ö- Ya işte bu nokta enteresan oldu benim için. Çünkü dönemsel olarak devamlı farklı çalışmalarımı sevdim. Mesela şimdi siz parçalarımı yayınlarken, yine farklı parçalarıma yoğunlaşıyorum. (Albümdeki her parça bu kadar güzel olunca bu durum gerçekten normal =))

E- Gelelim büyük ironiye. Böyle büyük bir çıkıştayken neden albüm "düşüş" üzerine?

Ö- Sanırım böyle olmalıydı. Dengeyi korumak için…

E- Fan sitenden sana dair her şeyi öğrenmek mümkün ama birinci ağızdan dinleyelim. Nasıl biri Özgür Çevik? Mesela sen kimleri beğenerek dinliyorsun?

Ö- Ben genellikle rock soundlu isimleri dinliyorum. Herkesin severek dinlediği, Şebnem Ferah, Bulutsuzluk Özlemi, Cem Karaca, Barış Manço, Radiohead ve dahası… Yeni bir isim olan yasemin Mori'yi de çok beğendim, bunu da belirtmeliyim.

E- Peki kendini şanslı bulmanın sebebi ne?

Ö- Dinlettiğiniz telefon bağlantıları buna örnek işte. Şanslıyım onlar var… (Bu nokta ikinci fikir ayrılığı yaşadığımız noktadır, ki bu şans değil hak etmekle alakalı olduğunu düşünenlerdenim)

E- Son olarak Pal FM'i nasıl buldun, Pal FM, www.ozgurcevikfan.com , www.ozgurcevikforum.com dinleyenlerine neler söylemek istersin?

Ö- Her şey harikaydı öncelikle. Uzun zamandır böylesine duygulanmamıştım. Sürprizleriniz için, Esin sana, Fikret’e emeği geçen herkese çok teşekkürler… Ayrıca mail atan, SMS gönderen, gönderemeyen, bizi dinleyen herkese sonsuz teşekkürler. Gün benim için harika başladı. En kısa zamanda görüşmek üzere…

E- Hem de en kısa zamanda! =)

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 3:21 pm